środa, 25 maja 2016

Stawianie plot PCV na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani informowania tego faktu gminie poza szczególnymi wypadkami.

Budowa sztachety plastikowe na plot i bramkę ze sztachetek nie zada pozwolenia na budowę oraz zawiadamiania tego faktu do starostwa powiatowego poza kilkoma wypadkami.

Plot PCV na plot i furtę sztachetowa nie przekraczające wielkości 2,2 m budowane pomiędzy dwoma sąsiadującymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to również ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń w pobliżu dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia plotki plastikowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia powinno zawierać formę ogrodzenia, procedurę dokonania jego montażu a także planowany czas zapoczątkowania budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia trzeba dodać deklaracje o prawie do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz o ile jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Niekiedy do stawiania sztachetki PVC na ogrodzenie i bramkę sztachetowa potrzebne są wspierające uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Stawianie płotu można zacząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile starostwo nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może powstać w sytuacji, kiedy projektowane plot PCV na plot i furtkę ze sztachetek jest nieadekwatne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W sytuacji gdy projektowane balustrady plastikowe na plot i furtkę sztachetowaprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu jest ważne przez 2 lata. Brak rozpoczęcia prac przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz